Cięcie betonu

Beton to jeden z najczęściej używanych materiałów budowlanych. Jest ceniony za wytrzymałość, twardość, a także doskonałe właściwości, umożliwiające wykonywanie z niego rozmaitych brył zgodnych z potrzebami inwestora.

Cięcie betonu zleć profesjonalistom

Beton jest szeroko używany w budownictwie od wielu lat. Jego obróbka jednak nie należy do najłatwiejszych. Niezbędne jest tutaj nie tylko użycie odpowiedniego sprzętu, ale również wiedza, w jaki sposób należy z tym materiałem postępować. Beton jest twardym materiałem, a ten używany w budownictwie bardzo często posiada również dodatkowo zbrojenie, co utrudnia pracę z nim bez posiadania profesjonalnych narzędzi.

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny?

 

Zadzwoń:

888 402 930

Rozwiejemy twoje wątpliwości

Pracy z betonem towarzyszy również hałas, duże zapylenie i wibracje, dlatego konieczne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa przy jego cięciu. Brak umiejętności w posługiwaniu się sprzętem lub doświadczenia w cięciu może skończyć się groźnym w skutkach wypadkiem.
Warto jest zatem cięcie w betonie zlecić profesjonalnej firmie – która nie tylko posiada odpowiednie narzędzia do wykonywania prac, ale również wiedzę, doświadczenie i umiejętności.

Cięcie betonu – kiedy jest niezbędne?

Cięcie betonu jest usługą niezbędną, gdy chcemy wykonać lub poszerzyć istniejące już otwory drzwiowe, okienne, czy też montujemy wentylacje lub chcemy wyciąć dziurę w stropie z przeznaczeniem na schody. Usługa cięcia w betonie jest również przydatna przy rozbiórce budynku.

Technika cięcia w betonie

Podobnie, jak w przypadku wiercenia w betonie, również i cięcia wykonuje się przy pomocy techniki diamentowej. Oznacza to, że do wykonywania nacięć wykorzystujemy piły wykończone syntetycznym diamentem.
Pozwala nam to na uzyskanie najlepszych rezultatów w możliwie najkrótszym czasie. Dzięki zastosowaniu techniki diamentowej ograniczamy również poziom hałasu i wibracji spowodowany pracą w betonie. Diament syntetyczny znajduje się na piłach i umożliwia wykonanie precyzyjnych i gładkich cięć, nawet w miejscach trudno dostępnych, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Dzięki piłom diamentowym może wykonywać nacięcia zarówno w pionie, jak i poziomie.

Cięcie piłami ściennymi

Piły ścienne wykorzystuje się do wykonywania nacięć precyzyjnych, o ściśle określonych wymiarach. Użycie tego rodzaju maszyny pozwala na ograniczenie drgań do minimum i nieprzenoszenie ich na konstrukcję.
Dzięki piłom ściennym i tarczom diamentowym nacięcia wykonujemy sprawnie i bez zbędnego pylenia. Piły ścienne znajdują zastosowanie w cięciu ścian, podłóg, stropów, otworów okiennych i drzwiowych.

Cięcie piłami jezdnymi

Piły jezdne wykorzystuje się do pracy na powierzchniach wielkogabarytowych. Pił jezdnych używamy przy cięciu betonu w magazynach, halach, a także drogach, czy płytach lotnisk.
Dzięki piłom jezdnym możemy wykonywać przerwy dylatacyjne, prace demontażowe, cięcia podjazdów, parkingów, asfaltu i naprawy uszkodzeń powierzchni betonowych.

W miejscach, w których niemożliwe jest wykonanie cięć przy pomocy pił ściennych i jezdnych, wykorzystujemy piły ręczne.

About the author: admin