Wklejanie kotew

Kotwy wklejane, znane również jako kotwy chemiczne, są używane do przytwierdzenia do podłoża różnego rodzaju gwintów, tulei i prętów.

Wklejanie kotew umożliwia wykorzystanie zjawiska adhezji, zamiast – jak w przypadku kotew mechanicznych – siły rozporu. Dzięki temu ograniczona zostaje siła nacisku, jaka jest wywoływana na podłoże, co pozwala na wklejanie kotew nawet w delikatniejsze konstrukcje.

Kiedy wykorzystuje się kotwy?

Kotew używamy w przypadku, gdy mocowanie jest narażone na oddziaływanie dużych obciążeń, które mogą spowodować jego rozluźnienie, a nawet rozerwanie.
Kotwy umożliwiają uzyskanie wysokiej nośności, co powoduje, że mogą być one szeroko wykorzystywane w budownictwie.

Kotwy wklejane – zalety i zastosowanie

Kotwy chemiczne stosuje się na podłożu zniszczonym i narażonym na dodatkowe przeciążenia. Świetnie sprawdzają się na przykład na krawędziach płaszczyzny lub wtedy, gdy konieczne jest uzyskanie maksymalnej wytrzymałości.

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny?

 

Zadzwoń:

888 402 930

Rozwiejemy twoje wątpliwości

Dzięki chemicznym kotwom, podłoże wypełniane jest szczelnie we wszystkich zagłębieniach. Wszystkie zarysowania znajdujące się w materiale stają się zatem częścią elementu mocującego, który sprawia, że konstrukcja jeszcze lepiej utrzymuje spójność.

Jedną z niewątpliwych zalet tego rodzaju kotew jest brak wywoływania przez nie naprężeń. Zarówno w podłożach nowych, jak i noszących mocne ślady użytkowania. Niezależnie od tego, czy konstrukcja jest słaba, czy też mocne, łączenie przy mocy kotwy chemicznej zawsze będzie stabilne i – co więcej – wzmocni podłoże. Szczególnie zaleca się używanie kotew wklejanych przy krawędziach podłoża lub też, gdy istnieje konieczność umieszczania ich blisko siebie.

Szczelność i wysoka nośność

Szczelność mocowania kotew chemicznych jest szczególnie istotna w przypadku konstrukcji zewnętrznych. Dzięki wiązaniu chemicznemu, które wnika we wszystkie szczeliny podłoża, zmienność warunków atmosferycznych nie spowoduje osłabiania stabilności konstrukcji. W miejscu mocowania nie powstaną szczeliny, czy pęknięcia, gdyż żywica używana do tworzenia kotwy wypełnia otwór bardzo dokładnie.

Ogromną zaletą wklejania kotew w podłoże jest również uzyskanie wysokiej nośności całości konstrukcji, nawet w przypadku materiałów słabych lub z pustkami. Wklejanie kotew jest polecane zwłaszcza w przypadku przenoszenia dużych obciążeń zmiennych.

Kotwy wklejane są bez wątpienia najtrwalszym rodzajem mocowania, dlatego są one coraz chętniej używane w przemyśle budowlanym.

Profesjonalne wklejanie kotew

Kotwy chemiczne są świetnym rozwiązaniem, gdy konieczne jest podniesienie stabilności konstrukcji, jej nośności lub też jej ogólne wzmocnienie. Aby kotwa spełniała swoje zadanie musi być jednak poprawnie założona. Pracownicy naszej firmy posiadają niezbędną wiedzę i umiejętności do właściwego wklejania kotew. Każdy producent kotew nakazuje inne warunki ich mocowania, dlatego tak szczególnie ważne jest dokładne zapoznanie się z nimi.

Korzystając z profesjonalnej pomocy w kwestii wklejania kotew mogą mieć Państwo pewność, że mocowanie będzie spełniać swoje zadanie przez długi czas.

About the author: admin